نگاه متفاوت به تازه های ایران و جهان
تاریخ : 14 اسفند 1394
نویسنده : باصر
اسناد و عكس‌هاي مرتبط با واقعه‌اي كه از سوي گوگل با عنوان هولوكاست نام برده شده، در اينترنت منتشر مي‌شود.
بنا بر اعلام گوگل، اسناد و عكس‌هاي مرتبط با واقعه‌اي كه از آن با عنوان هولوكاست نام برده شده است در اينترنت منتشر خواهد شد و كاربران اينترنتي قادر خواهند بود آن‌ها را جست‌وجو كنند.

قرار است در مرحله اول 130 هزار عكس كه از سوي گوگل مربوط به هولوكاست دانسته شده است، در اينترنت منتشر شود. گوگل هم‌چنين اعلام كرده است كه كاربران مي‌توانند اين اسناد را با دادن كليدواژه جست‌وجو كنند.

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
موضوعات مرتبط: اخبار , جهان , ,
برچسب‌ها: گوگل , هولوکاست , ,
تاریخ : 14 اسفند 1394
نویسنده : باصر
وزارت امور خارجه آمریکا که در شکل‌گیری اغتشاشات پس از انتخابات در ایران نقش بسیاری داشته است در تحرک شیطانی جدید خود ارسال پیام‌های توییتری به زبان فارسی به ایران را آغاز کرد.
- وزارت امور خارجه آمریکا در تحرک شیطانی تازه‌ای ارسال پیام‌های توییتری به ایران با زبان فارسی را آغاز کرد.
 
این وزارتخانه که در شکل‌گیری اغتشاشات پس از انتخابات در ایران نقش بسیاری داشته است اعلام امیدواری کرده با استفاده از شبکه اجتماعی توییتر بتواند پیام خود را به ایرانیان برساند.
در صفحه فارسی توییتر وزارت امورخارجه آمریکا - USA darFarsi - این وزارتخانه به ایرانیان می گوید: ما می خواهیم در گفتگوهای شما شرکت کنیم.

وزارت امورخارجه آمریکا همچنین در پیام های توییتری دیگری در بخش فارسی خود، دولت ایران را متهم کرده است که با ندادن مجوز راه پیمایی به مخالفان خود، نشان داده است فعالیت هایی را که برای مصریان ستایش می کرد، برای مردم خود غیر قانونی می داند.

البته این وزارتخانه در خصوص تفاوت بنیادی اغتشاش در ایران و انقلاب در مصر و نوع مواجهه دو جمعیت اغتشاشگر ایران و انقلابی مصر با مفاهیم اسلام، استکبار، رژیم صهیونیستی، حجاب و... توضیحی نداده و همچنان با تفسیر شیطانی خود سعی در قلب واقعیت دارد.

وزارت امورخارجه آمریکا همچنین از تهران خواسته است به ایرانیان اجازه دهد از حق جهانی یکسان تجمع و اعتراضی که مردم مصر دارند، استفاده کنند.

هفته گذشته، وزارت امورخارجه آمریکا، ارسال پیام های توییتری به زبان عربی را آغاز کرد. چند ساعت بعد از راه اندازی این صفحه در توییتر، تنها ۱۳۵ نفر به آن پیوستند.

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
موضوعات مرتبط: اخبار , جهان , ,
برچسب‌ها: دانلود , رایگان , توئیتر , توییتر , فیلتر ,
تاریخ : 14 اسفند 1394
نویسنده : باصر

افشاگری‌های ادوارد اسنودن در مورد جاسوسی‌های اینترنتی دولت آمریکا تاثیرات فراوانی بر نحوه استفاده کاربران از خدمات شبکه‌ای (کلود) و دغدغه‌های امنیتی آن‌ها داشته است.

- افشاگری‌های اسنودن موجب شده تا کارکنان برجسته و مدیران موسسات فناوری اطلاعات در زمینه استفاده از خدمات شبکه‌ای (کلود) ملاحظات بیش‌تری داشته باشند.

هم‌چنین بسیاری از آن‌ها می‌گویند پس از این افشاگری‌ها، در زمینه محل ذخیره اطلاعات خود در وب دقت بسیار بیش‌تری به عمل می‌آورند.

بررسی‌های موسسه NTT Communications که با همکاری هزار نفر از تصمیم‌گیران برجسته حوزه فناوری اطلاعات در آمریکا، بریتانیا، هنگ کنگ، فرانسه و آلمان انجام شده نشان می‌دهد که ۹۰ درصد از این افراد معتقدند افشاگری‌های اسنودن بر رویکرد آنان در قبال فناوری کلود تاثیر گذاشته است.

نیمی از این افراد تصمیم‌گیر پس از این افشاگری‌ها در مورد محل جغرافیایی سرورهای ذخیره‌سازی اطلاعات خود دقت بیش‌تری کرده‌اند و حدود ۵۰ درصد از آن‌ها هم برای اجرای پروژه‌های کلود با تامل بیش‌تری عمل کرده‌اند.

نزدیک به ۳۵ درصد از مصاحبه شوندگان گفته‌اند که سیاست‌های خود در زمینه بهره‌گیری از خدمات کلود شرکت‌های مختلف را تغییر داده‌اند و ۶۲ درصد هم انتقال داده‌های خود به فضای کلود را متوقف کرده‌اند.

۹۷ درصد از پاسخ دهندگان گفته‌اند ترجیح می‌دهند داده‌هایشان را در منطقه محل زندگی خودشان نگهداری کنند و اکثریت مطلق آنان از افزایش تمهیدات امنیتی برای مقابله با نگرانی‌های مربوط به جاسوسی دولت آمریکا خبر داده‌اند.


|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
موضوعات مرتبط: اخبار , ایران , جهان , ,
برچسب‌ها: رایگان , دانلود , اسنودن , ,
تاریخ : 14 اسفند 1394
نویسنده : باصر

در حالی که WeChat با رأی مثبت وزارت ارتباطات مسدود شد و اقتصادی بودن دلیل مسدودسازی آن از سوی وزیر رد شد، واعظی معتقد است که «شبکه‌های اجتماعی نباید به دلیل مسائل اقتصادی مسدود شوند».

- در پی مسدود شدن نرم‌افزار کاربردی WeChat، محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دلیل فیلتر شدن این نرم‌افزار را «نقض حریم خصوصی» عنوان کرده بود و در گفت‌وگو با ایسنا گفته بود: وجود people nearby در این نرم‌افزار در کمیته تعیین مصادیق مجرمانه برای توقیف آن مدنظر قرار گرفت. چرا که معتقد بودند ما به نوعی وارد حریم خصوصی دیگران می‌شویم. البته ما هیچ ارتباطی به توقیف وی‌چت نداریم و فقط یک عضو از اعضای دوازده‌گانه این کمیته هستیم.

هم‌چنین واعظی در حاشیه ختم والده وزیر امور خارجه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه گمانه‌زنی‌ها در مورد ارتباط فیلتر وی چت با مسائل اقتصادی نادرست است، گفت: مسائل اقتصادی ربطی به فیلتر این شبکه اجتماعی ندارد.

اما امروز 25 فروردین، محمود واعظی، در پاسخ به سؤال خبرنگار ایسنا درباره مسدود کردن Whatsapp گفت: ما بر این باوریم که هیچ یک از شبکه‌های اجتماعی نباید به دلیل مسائل اقتصادی و تسهیلاتی که برای کاربران فراهم می‌کند فیلتر شوند مگر این که این شبکه‌ها مضرات دیگر و یا بحث مشکلات اخلاقی را به دنبال داشته باشند.

وی عنوان کرد: براساس نظر وزارت ارتباطات ضمن این که این شبکه‌ها می توانند تسهیلاتی در خدمت کاربران قرار دهند امیدواریم در داخل کشور هم بتوان شبکه‌های مشابهی را طراحی کرد تا ارتباطات مردم سریعتر و راحت‌تر صورت بگیرد.

WeChat و WhatsApp، از انواع نرم‌افزارهای کاربردی تلفن همراه هستند که می‌توانند ارتباط‌های متنی، صوتی و تصویری کاربران را از طریق اینترنت برقرار کنند.

وزارت ارتباطات یکی از اعضای 12 گانه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه بوده و در این زمینه حق رأی دارد و به گفته خرم‌آبادی، دبیر این کارگروه مسدودسازی WeChat بدون رأی مخالف به تصویب رسیده بود.

شرکت فیس‌بوک اسفند سال گذشته نرم‌افزار کاربردی تلفن همراه هوشمند Whatsapp را به قیمت 19 میلیارد دلار خریداری کرده بود.


|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
موضوعات مرتبط: اخبار , ایران , سیاسی , ,
برچسب‌ها: دانلود , رایگان , شبکه اجتماعی , WeChat , وی چت , Whatsapp , واتس اپ , واتس آپ , تلفن ,
تاریخ : 14 اسفند 1394
نویسنده : باصر

رهبران مقاومت فلسطینی در پی برقراری آتش بس نامحدود در اظهاراتی بر پیروزی مقاومت در جنگ 51 روزه رژیم صهیونیستی تاکید ورزیدند.

- در پی توافق گروههای مقاومت و رژیم صهیونیستی که با میانجیگری مقامات مصری حاصل شد، آتش بس نامحدود از ساعت هفت امشب (20:30 به وقت تهران) در غزه آغاز شد.

 

جشن مردم فلسطین و لبنان

در پی آغاز آتش بس نامحدود در غزه مردم فلسطین در غزه و کرانه باختری به جشن و پایکوبی پرداختند. فلسطینیها به ویژه در غزه تاکید دارند پذیرش شرایط آتش بس توسط رژیم صهیونیستی پس از گذشت 51 روز از تجاوزات همه جانبه علیه غزه، پیروزی مقاومت محسوب می شود، به ویژه اینکه در این جنگ صهیونیستها هیچ دستاورد قابل ذکری غیر از کشتار زنان و کودکان فلسطینی نداشته اند.


همچنین مردم لبنان به ویژه در اردوگاه های آوارگان فلسطینی عین الحلوه... در ادامه مطلب
...

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
موضوعات مرتبط: عکس , مذهبی , اجتماعی , اخبار , جهان , سیاسی , ,
برچسب‌ها: دانلود , رایگان , غزه , محاصره ,

صفحه قبل 1 ... 53 54 55 56 57 ... 58 صفحه بعد

آخرین مطالب

/
نگاه متفاوت به تازه های ایران و جهان